937

Силья Суйя

Пылвамаа, Валгамаа и Вырумаа

Читайте наш журнал

Silja Suija

Silja Suija kogus Eestis varem tuntust suusatajana, nüüd aga teatakse teda rohkem kui puuetega laste ja täiskasvanute ning nende vanemate väärikama elu nimel võitlejana. Siljal on neli last, kellest üks on autist ja vajab seetõttu ööpäevaringset erihoolitsust.

Silja on Võru linnavolikogu liige, puuetega inimestele rehabilitatsiooniteenust pakkuva MTÜ Toetuskeskus Meiela juhatuse liige ja mitmekülgne ettevõtja, kes peab muuhulgas nii spordikauplusi kui ka turismiettevõtteid. Aktiivselt panustab ta oma laste sportlikusse arendamisesse - suusatamisesse ja mäesuusatamisesse. Silja on imelise jõu ja energiaga väsimatu naine, kes puhkab tööd tehes.

Miks kandideerin?

Soovin poliitikas osaledes näidata teistele naistele eeskuju, et Eesti poliitika ei oleks ainult meestekeskne. Olen Võrumaa patrioot ja tahan, et noored tuleksid Võrumaale tagasi ja et lastel oleks siin hea kasvukeskkond. Eelkõige võitlen intellektipuudega ja puudega laste ja noorte eest. Võrumaal oleme jõudnud nii kaugele, et kogu maakond on hakanud ühes suunas mõtlema ja tegutsema, et aidata intellektipuudega noortel elada ühtses keskonnas ja leida omale sobivat tööd.

Ma ei pea ennat küll poliitikuks, aga toetan arukaid ja mõistlikke inimesi, kes tegutsevad ja töötavad õiglaselt.