915

Трийн Пярсим

Йыгевамаа и Тартумаа

Elulugu

Triin Pärsim on Torma vallavanem 2013. aasta sügisest.

Triin on olnud Jõgeva Maavalitsuse planeeringute nõunik (2006-2013) ja Jõgevamaa Omavalitsuste Aktiviseerimiskeskuse projektijuht (2004–2006) ning Torma Vallavolikogu liige (2005 – 2009).

Triin on sündinud Tartu linnas 1977. aasta 28. jaanuaril ning lõpetanud Eesti Maaülikooli loodusvarade kasutamise ja kaitse eriala BA 2003. aastal ning linna- ja tööstusmaastike korralduse eriala MA 2012. aastal. Peres kasvab kaks last. Kodupaik on Triinul Sadala alevikus Torma vallas.

Triin on Naiskodukaitse Jõgeva ringkonna Torma jaoskonna liige ja osaleb aktiivselt piirkonna seltsitegevuses ning kodanikuühiskonna arendamises.

Miks kandideerin?

Eesti riigi maaeluarengu poliitika ei ole viimastel aastatel toiminud selliselt, et elamise võimalikkus maal oleks turvaline ja loomulik. Pigem räägitakse sellest kui jäänukist või rikaste privileegist. Riigikokku kandideerimine loob võimaluse, kus saab kaasa rääkida, ettepanekuid teha ja poliitika tipp tegijatele selgitada, kuidas maal elamine päriselt toimib. Nii tekib rohkem võimalusi osaleda parema õigusloome koostamisel maaettevõtluse kui elulaadiettevõtluse arendamiseks, kodulähedase hariduse tagamiseks ning kodanikualgatuse toetamiseks.