909

Каупо Кянд

Ярвамаа и Вильяндимаа

Olen pikaajalise rahvusvahelise kogemusega diplomaat, kes töötab hetkel OSCE vanemnõunikuna Haagis ning varem olen töötanud Euroopa Liidu diplomaadina Tbilisis. Pärit Abjast, keskkooli lõpetanud Viljandis ja doktorikraadi kaitsenud Warwicki Õlikoolis Inglismaal.

Olen pärit Abjast kuuelapselisest perest. Isa Ants töötas Nuia EPTs ning ema Velta Vana-Kariste Hooldekodus. Kooliteed alustasin Abjast ning jätkasin Viljandis Jakobsoni kooli reaalainete eriklassis. Komsomoli ei kuulunud, aga sellegipoolest sain lõpetamisel hõbemedali. Kaitsesin doktori kraadi Warwicki Ülikoolis Inglismaal ning õppisin filosoofiat Moskva Riikliku Ülikoolis ja Kesk-Euroopa Ülikoolis Prahas. Olen  avaldanud PostimehesDiplomaatias jm artikleid EL välispoliitikast, Venemaast, Gruusia ja Ukraina konfliktidest, jne. 

Riigikogus seisan hea ja tugeva Eesti eest! Eesti riik peab tagama, et mitte ainult pealinnas, vaid ka maapiirkonnas oleks hea elada - lastele tasemel haridus, vanematele elamisväärne palk, suurperedele ning üksikvanematele söekam toetus, vanavanematele kättesaadav tervishoid ning väärikas pension! Et neil kes jäänud poleks põhjust ära minna ning neil kes läinud oleks põhjust Mulgimaale tagasi tulla!