"Eesti on valmis sotsiaaldemokraatlikuks valitsuseks ja sotsiaaldemokraadid on valmis valitsuse moodustamiseks."

Sven Mikser

Peaministrikandidaat Sven Mikser:

Me oleme vähem kui aastaga valitsuserakonnana tõestanud et me suudame ja oskame valitsusvastutust kanda ja et inimesed, kellele meeldivad meie ideed, ei pea kahtlema, et me suudame need ka ellu viia. Meil on saavutusi, mille üle uhke olla:

 
  • Me tõstsime lapsetoetuse pere esimesele ja teisele lapsele 45 euroni ja kolmandale lapsele 100 euroni, enam kui kahekordistasime peretoetust, mis oli püsinud muutumatuna juba kümme aastat
  • Me raiusime läbi gordioni sõlme ja murdsime monopoli mandri ja saarte vahelise parvlaevaühenduse korraldamisel, mida ei olnud suutnud teha neli eelmist valitsust ja majandusministrit
  • Me astusime jõulisi samme kiirlaenuäri ohjeldamiseks, asudes lahendama probleemi, millele varasemad valitsused olid vaadanud läbi sõrmede, ent mis on viinud võlalõksu kümneid ja kümneid tuhandeid Eesti inimesi
  • Me oleme tõstnud pensione maksimaalses määras, hoides keskmise vanaduspensioni tulumaksuvabana
  • Me oleme tõstnud õpetajate miinimumpalga 900 euroni
  • Me oleme laiendanud õppetoetusi saavate üliõpilaste ringi

Meil on, mille  üle uhke olla, aga me ei kavatse loorberitel lesida ja oma naba imetleda.

Nende valimiste keskne küsimus on lisaks Eesti eesmärkidele ja nendeni jõudmise vahenditele ka see, kes ja kuidas juhib Eesti läbi nende keeruliste vete, mis meid ees ootavad. Eesti vajab juhti, kes on tark ja tasakaalukas, kellel on piisavalt kogemusi, diplomaatilisi ja poliitilisi oskusi ja kes suudab esindada Eestit keerulistes rahvusvahelistes olukordades. Eesti vajab valitsusjuhti kes kannab õigeid väärtusi, kellel on õiged arusaamad sellest, mida on vaja teha, et tagada Eesti kestlik areng ja kelle kõrval seisab tugev ja usaldusväärne meeskond. Ma usun, et minul on olemas kõik need omadused ja see meeskond.

Jah, ma ei pruugi olla sagedane seltskonnameedia kaanepoiss või sotsiaalmeediageenius. Aga ma arvan, et need kvaliteedid on Eesti edu ja julgeoleku seisukohalt vähem olulised kui see töö, mida ma teen täna kaitseministrina Eesti julgeoleku eest seistes.


Valik, mille Eesti inimesed peavad langetama, on valik erakondade ja nende programmide vahel, aga see on ka valik juhtide vahel. See valik on valijate käes, aga mul on au ja heameel minna sellesse heitlusse Sotsiaaldemokraatliku erakonna peaministrikandidaadina. Kandidaadina, kes armastab oma maad ja hoolib sellest, ja kui mu erakond pälvib piisava toetuse, luban ma teenida Eesti riiki peaministrina kindlalt, ausalt ja pühendunult.

 

 

 

Elulugu:

Sven on sündinud 8. novembril 1973 Tartus ning elanud ja koolis käinud Paides. Aastal 1992 lõpetas Sven Paide 1. keskkooli ja 1996. aastal lõpetas ta Tartu Ülikooli inglise keele ja kirjanduse alal. 

Aastatel 1999–2014 oli Sven Riigikogu IX, X, XI ja XII koosseisude liige. Aastatel 2011 – 2014 töötas ta  Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimehe ja Väliskomisjoni liikmena. Aastatel 2007–2011 oli ta Riigikogu Väliskomisjoni ja aastatel 2003 – 2005 Riigikaitsekomisjoni esimees.

2002-2003 oli Sven Siim Kallase valitsuse kaitseminister, valmistades ette Eesti ühinemist NATOga

Aastatel 2003–2014 kuulus Mikser NATO Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni. Aastatel 2008-2010 oli ta NATO Parlamentaarse Assamblee asepresident ja 2010-2013 Kaitse- ja Julgeolekukomitee pearaportöör.

Aastatel 2008 – 2010 tegutses ta NATO Parlamentaarse Assamblee asepresidendina. 

Alates 26. märtsist 2014 on Sven Eesti Vabariigi kaitseminister. 

Sven on vabaabielus ja tal on kaks tütart – Loore ja Reena.