948

Priit Ruut

Pärnumaa

Olen sündinud 1974. a. Tallinnas. Olen lõpetanud Nõmme gümnaasiumi, mille järel sain Eesti sisekaitseakadeemia Nõmme filiaalis politseiametniku kutse. Aasta töötasin Keila politseis, seejärel asusin õppima Tallinna Üülikooli sotsiaaltööd, lisaerialaks oli  haldusjuhtimine. 1999. aastast elan Pärnumaal, kus olen olnud ametis sotsiaaltöötajana, lastele ja peredele varjupaigateenust pakkuva Perabikeskuse juhatajana ning sotsiaalteenuseid osutava MTÜ Aktiviseerimiskeskus Tulevik juhatajana. Aastatel 2009− -2011 olin Sauga vallavolikogu esimees ja 2011. aastast töötan Sauga vallavanemana. Lisaks kuulun Pärnumaa Spordiliidu ja Pärnu Lahe Partnerluskogu juhatusse. Pärnumaa Omavalitsusliidus on minu juhtida sotsiaalkomisjon ja värskelt kuulun ka Pärnu Lasteküla hoolekogusse. Olen abielus ja peres kasvab kaks last. Hobideks on kalastamine ja oma kodu kallal nokitsemine. Perega koos meeldib reisida. Traditsiooniks on kujunenud suvised automatkad, ööbimisega telgis või kämpingutes, mis pakuvad lastele põnevust. Juba mitu  aastat on suviti kulunud üks nädal pojaga kahekesi „Iisade ja poegade kalastuslaagris“, mis on meestele parim viis olla omaette.

Kandideerin riigikogusse, kuna näen valla tasandilt asju, mis vajaksid korrastamist omavalitsusest kõrgemalt. Lisaks usun, et senine kogemus sotsiaaltöö valdkonnas tuleb kasuks ka elu selle poole  paremaks korraldamiseks.

Vanemahüvitis, lasteaiakohad, sisejulgeolek, tööhõive, kohalike omavalitsuste rahastamine, mille üks osa on ka teehooldus need on teemad, milles tahaksin oma sõna sekka öelda. Samas ei saa riigi sekkumiseta lahendada ka mõningaid Pärnumaa muresid, olgu selleks transpordiühendused või Sindi pais.