911

Jaan Õunapuu

Jõgevamaa ja Tartumaa

Sündinud ja koolis käinud Saaremaal. Peale EPA lõpetamist 1982. aastal töötanud mitmes majandis ja ettevõttes. Vabaduse tuuled tõid mind esialgu kohalikku ja hiljem ka nn. suurde poliitikasse. Aastatel 1991-1993 olin Luunja esimene taasiseseisvuse aja vallavanem, 1993-2003 olin Tartu maavanem. Olid huvitavad aastad, näha riigi taassündi ja jõudumööda ka sellele kaasa aidates. Olin Eesti esimese maakondliku omavalitsusliidu alguse juures, ühtlasi selle esimene esimees. 2003-2007 kahes valitsuses minister, 10.11.ja 12. Riigikogu koosseisu liige.

Vanemad olnud põlised maainimesed, harinud maad ja kasvatanud loomi. Abikaasal on elus olnud üksainuke töökoht, laulnud Vanemuise teatri ooperikooris. Poeg õppis Lennukolledzis lenduriks, tööna töötab Estonian Airis liinilendurina. Tütar lõpetas nii Tartu kui ka Kopenhaageni ülikooli majandusmagistri kraadiga. Aasta esimestel päevadel sünnitas ta tütre, mis lubab mul kanda auväärset vanaisa tiitlit.

Olen kogu elu elanud maal ja arvan, et erinevatest ametitest saadud elukogemus aitab mul mõista ka maainimeste rõõme ja muresid paremini nendest poliitikutest, kes oma töökogemuse on saanud ainult plakatite kleepimisega valimiste eel. Tervist ja tahet veel on-miks mitte veelkord Tartu-ja Jõgevamaa inimeste eest seista!

Olen selleks valmis!

Jaan Õunapuu