896

Eduard Odinets

Ida-Virumaa

Sirvi meie ajakirja

 

Eduard Odinets

Kontakt: 501 8934

Elulugu

Eduard Odinets on Kultuuriministeeriumi välisvahendite ekspert.

Enne Kultuuriministeeriumi on Eduard töötanud Jõhvi teater „Tuuleveski“ juhi, ajalehe „Põhjarannik“ toimetaja, telesaate „Subboteja“ produtsendi, rahvastikuminister Katrin Saksa nõuniku ja rahvastikuminister Urve Palo büroo juhataja ning keeleõppe programmide juhina Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuses Meie Inimesed. Lisaks on Eduard osalenud eksperdina mitmes Eesti-siseses ja rahvusvahelises integratsiooniprojektis.

Samal ajal kuulub Eduard Odinets juba 1996. aastast Kohtla-Järve linnavolikokku, olles hetkel sotsiaaldemokraatide saadikurühma eestvedaja ning hariduse- ja kultuurikomisjoni liige.

Eduard on sündinud 27. mail 1976. aastal Kohtla-Järvel ning lõpetanud medaliga Kohtla-Järve 18. keskkooli (praegu Kohtla-Järve Tammiku Põhikool). Eduardil on rakenduskõrgharidus (cum laude) Tartu Ülikooli Narva kolledžist kohaliku omavalitsuse korralduse erialal ning eesti keele kui võõrkeele õpetaja magistrikraad (cum laude) Tallinna Ülikoolist. Hetkel õpib Eduard Tallinna Ülikooli lingvistika doktorantuuris.

Eduard on Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi hoolekogu esimees, Eesti Teatriliidu volikogu liige, Viru maakohtu rahvakohtunik.

Miks kandideerin?

„Olen kindel, et ainuke poliitiline jõud, kes on valmis ja suuteline Eesti ja selle elanike jaoks vajalikud muutused ellu viima, on Sotsiaaldemokraatlik Erakond. Just seetõttu kandideerin sotsiaaldemokraatide ridades, kuna usun sotsiaaldemokraatide ideedesse, tõekspidamistesse, jõudu ja potentsiaali. Ausalt usun. Ning loodan, et usuvad ka Eesti valijad. Usuvad ja usaldavad. Usaldavad sotsiaaldemokraatidele Eesti juhtimist. Sest see aeg on tulnud. On tulnud aeg usaldada erakonda, kelle jaoks on esikohal ja eelkõige inimene. Kelle jaoks on tähtis iga Eestis elav inimene, tema mured ja vajadused. Liiga pikka aega oleme pööranud suuremat tähelepanu teistsugustele prioriteetidele, unustades pahatihti, kelle jaoks see riik eksisteerib. See eksisteerib aga eelkõige oma inimeste jaoks. On tulnud aeg kanda hoolt inimeste eest. Sotsiaaldemokraadid on valmis seda vastutust enda peale võtma. Ning mina olen valmis Eesti inimeste eest poliitvõitlusse astuma.“