870

Astrid Ojasoon

Harjumaa ja Raplamaa

Minu (elu) lugu - Astrid Ojasoon

Sündinud olen Lõuna-Eestis. Lapsepõlv möödus kordamööda nii vanavanemate juures Räpina lähistel, kui vanemate juures Tartus. Keskkooli lõpetasin Põltsamaal, seejärel Tallinna KooperatiivKaubandus Tehnikumis toiduvalmistamise tehnik- tehnoloogi eriala. Järgnesid õpingud Tallinna Pedagoogilise Ülikooli kasvatusteaduskonnas kutseõpetaja- sotsiaalpedagoogi erialal ning paralleelselt täiendasin oma teadmisi Soomes Järvenpään Kotitalousopettajaopistos kaheaastasel kursusel. Seejärel Tallinna Ülikooli sotsiaalteaduskonnas magistriõpe.

Pika tööelu jooksul on tehtud erinevaid töid ja peetud erinevaid ameteid, see on andnud küllaltki laia teadmiste ja oskuste pagasi. Olen pisut rahutu loomuga ja kui töö on minu jaoks kaotanud põnevuse ja muutumumas rutiiniks, siis otsin uusi väljakutseid. Töötanud olen kutseõpetajana, kriminaalhooldusametnikuna, justiitsministeeriumis kohtute osakonna nõunikuna, Kose vallas sotsiaalnõunikuna ja vallavolikogu esimehena, Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsioonis tegevjuhina, MTÜ Restart võlanõustajana ja koolitajana. Tallinna Ülikoolis ja Tervise Arengu Instituudis lektorina. Praegu töötan kaitseministeeriumis ministri abina ja koduvallas Kosel volikogu aseesimehena ning sotsiaal- ja tervishoiukomisjoni esimehena. Hea on see, et iga ametiga on kaasnenud koolitused, kursused, väljaõpped. Vaatamate erinevatele auväärsetele ametitele on siiski minu kõige ilusam ja väärikam töö olnud õpetaja töö.

Miks ma kandideerin?

Miks mitte? Ei tea ühtegi põhjust, miks ei peaks kandideerima. Olen töötanud erinevatel töö- ja ametikohtadel, seetõttu oman oskusi ning teadmisi mitmes elu- ja töövaldkonnas. Pikki aastaid olen töö ja pere kõrvalt õppinud ning tänapäeval omandatud haridus aitab kindlasti kaasa tänaste arengute paremale arusaamisele ja mõistmisele.

Viimastel aastatel olen olnud rohkem seotud kohaliku omavalitsuse tegemistega. Tunnen, et omavalitsuste temaatika on just see, millega soovin valituks osutumisel tegelda. Me ei saa unustada, et kõik inimesed on mõne valla või linna elanikud. Seetõttu on ülioluline, et nii seaduandlus kui riigieelarve aitaks omavalitsustel oma ülesannetega toime tulla. Olgu selleks elukohalähedaste töökohtade loomine läbi ettevõtluse toetamise, kõigile kättesaadav transporditeenus või elamistingimuste parandamine. Kogu Eesti peab elama!

Veel minu mõtteid leiad blogist aadressil astridojasoon.blogspot.com